Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

Επέστρεψαν στις νίκες οι Νέοι Αθλητές στο μπάσκετ (Φωτορεπορτάζ-αποτελέσματα-βαθμολογία)

Η αυλαία του πρωταθλήματος της Α1 ΕΣΚΑΘ έπεσε σήμερα με το παιχνίδι των Νέων Αθλητών με τα Λεχώνια στο κλειστό της Νέας Ιωνίας. Καταπληκτική ήταν η ομάδα των Νέων Αθλητών στο μπάσκετ, που κράτησε από την αρχή του παιχνιδιού το προβάδισμα μέχρι τέλους. Ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο και το ολοκλήρωσε με
24-9. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με αρκετά τρίποντα κατάφεραν να μειώσουν και να πλησιάσουν (όχι όμως να περάσουν μπροστά) κλείνοντας το ημίχρονο με 33-27. Στο τρίτο δεκάλεπτο η μικροί της Νίκης Βόλου κράτησαν τη διαφορά παίζοντας καλή άμυνα και το τελείωσαν προηγούμενοι με 49-40. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο αγώνας κύλησε το ίδιο και δεν άλλαξε τίποτα και βρήκε νικητές τους Νέους Αθλητές δίκαια με το τελικό 63-52. Αρκετός και ο κόσμος στο κλειστό που στήριξε την προσπάθεια των παιδιών της Νίκης Βόλου.