Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Κυριακή 19 Αυγούστου 2012

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΚΟΡΙΝΘΟΣ 2-0

Το πρώτο της φιλικό ματς στο Πανθεσσαλικό έδωσε η Νίκη Βόλου και έκανε ποδαρικό με νίκη επί της Κορίνθου. Οι παίκτες του Περικλή Αμανατίδη επικράτησαν με 2-0. Μόλις στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης ο Μήτσης με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή «έγραψε» το 1-0, σκορ με το οποίο τελείωσε και το πρώτο μέρος. Στο 58’ ο Φλίγκος ήταν αυτός που εκμεταλλεύτηκε ασυνεννοησία της άμυνας της Κορίνθου, έκλεψε την μπάλα, μπήκε μόνος του στην περιοχή και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
*Κόπηκαν 739 εισιτήρια.

Οι συνθέσεις:
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ:
1ο Ημίχρονο: Βούρας, Ψιάνος, Μήτσης, Βέρτζος, Καρατζάς (34’ λ.τρ. Μκρτσιαν), Ριζογιάννης, Κυριάκος, Σκούφαλης, Τάντιτς, Ουέλιγκτον, Μπαλντοβάλιεφ

2ο Ημίχρονο: Καρακούτσης, Αργύρης, Παπαδόπουλος, Μκρτσιαν (74’ Τζανετόπουλος), Χολέβας, Σούφλας, Ρόππας, Χάμος, Γεωργαντζής (83΄Δούμπλατζης), Λαζαρίδης, Φλίγκος

ΚΟΡΙΝΘΟΣ: Μέλκας (73’ Τεντώνης), Βαγγέλης (46’ Φαφούτης), Φίλης (65’ Κουρούπης), Παππάς, Παπαευθυμίου, Σπυρόπουλος (63’ Τάνης), Τσουβαλτσίδης (46’ Νικολόπουλος, 73’ Πεχλιβανόπουλος), Λουμπαρδέας (73’ Τσατσόπουλος), Λίνο (46’ Κάλφας, 73’ Σιδηρόπουλος), Σαμπάνης (40’ Κατσίκης, 73’ Λιούρας), Ντα Σίλβα (46’ Σαμπράκος, 73’ Μακρής).