Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2013

Παραλειπόμενα από Δράμα...

• 3 ήταν τα πούλμαν των οργανωμένων που ταξίδεψαν για την πόλη της Δράμας. 3 ήταν και στο προηγούμενο παιχνίδι για το Θρασύβουλο.
  • Πολλά αυτοκίνητα επίσης ταξίδεψαν για Δράμα και αρκετός κόσμος από Μακεδονία-Θράκη (Κοζάνη, Ορεστιάδα, Αλεξανδρούπολη, Κομοτηνή, Κιλκίς, Σέρρες και Θεσσαλονίκη).
  • Όπως πάντα οι οργανωμένοι της Νίκης Βόλου δεν τύγχανε της καλύτερης μεταχείρισης στη διαδρομή για τη Δράμα, καθώς όλα τα μαγαζιά φαγητού στη διαδρομή ήταν κλειστά για τους φιλάθλους της Νίκης. Συχνό φαινόμενο τελευταία.
  • Το πούλμαν των "Blue Angels" έπεσε πάνω σε μπλόκο των αγροτών και υποχρεώθηκε να κάνει 70 χλμ. παραπάνω πηγαίνοντας από Καβάλα.
  • Στο μπλόκο δέχτηκαν "δώρα" (τοματοκονσέρβες) από τους αγρότες των Σερρών ενώ υπήρχε και η παρουσία της τηλεόρασης.
  • Τουλάχιστον εκεί θα μας δείξουν, όχι όπως στα τοπικά μας κανάλια που δείχνουν ότι τους συμφέρει ή ότι τους προστάζουν.
  • Άψογη η αντιμετώπιση της αστυνομίας προς τους φιλάθλους μας, λίγα χλμ. έξω από την πόλη υπήρξε ο καθιερωμένος έλεγχος των λεωφορείων. Άψογη η συμπεριφορά των αστυνομικών και εντός του γηπέδου.
  • 14:30 και η κερκίδα των οργανωμένων της Νίκης Βόλου γεμίζει σιγά σιγά. Φυσικά και ο πρόεδρος Α. Πάτσης ήταν εκεί και συνομίλησε με αρκετούς φιλάθλους. Περίπου 350-400 οι φίλαθλοι της Νίκης Βόλου στο γήπεδο.
  • Το γήπεδο της Δράμας έχει ήδη αρκετό κόσμο στις 2 κερκίδες και λιγοστοί στο πέταλο. Το πέταλο μετά από 2 μήνες που παρέμεινε κλειστό άνοιξε, αλλά η κόντρα των οργανωμένων με το πρόεδρο της ομάδας συνεχίζεται.
  • 15:00 ξεκινάει το παιχνίδι και όπως πάντα η κερκίδα της Νίκης Βόλου κερδίζει τη μάχη της εξέδρας. Με τη φωνή τους οι οργανωμένοι της Νίκης Βόλου μετατρέπουν ακόμα ένα παιχνίδι εκτός έδρας σαν να ήταν στο Πανθεσσαλικό.
  • Ψυχρολουσία στο 7ο λεπτό για την ομάδα και μετά από κάποια λάθη γίνεται το 1-0.
  • Οι οπαδοί της Νίκης Βόλου δε σταματάνε  να τραγουδάνε και δεν το βάζουν κάτω παρά το γρήγορο γκολ της Δράμας.
  • 30' λεπτό και ο διαιτητής δίνει φάουλ έξω από την περιοχή για χέρι του Σαμαρά, ο επόπτης εφευρίσκει πέναλτι από το πουθενά κάτι που εξοργίζει τον κόσμο και τους παίκτες της ομάδας. Ο διαιτητής τελικά το παίρνει πάνω του αφού είχε πιο ξεκάθαρη άποψη και ήταν μπροστά και δείχνει φάουλ.
  • Απαράδεκτη η διαιτησία του πρώτου ημιχρόνου και κυρίως του επόπτη.
  • Ημίχρονο και όλοι συζητάνε για την κακή απόδοση του πρώτου ημιχρόνου. Ελπίζουν όλοι σε ανατροπή στο 2ο ημίχρονο.
  • 16:00 ξεκινάει το 2ο ημίχρονο και η ομάδα δείχνει από την αρχή ότι θέλει την ανατροπή και παίζει σαν τη ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ που μάθαμε και που γνώρισε και θαύμασε όλη η ποδοσφαιρική Ελλάδα.
  • Η αλλαγές του Λαλίν και του Παππά έφεραν τα πάνω κάτω και την ισοφάριση της ομάδας σε 1-1 από το Βέρτζο.
  • Προς στιγμή πάγωσαν οι φίλαθλοι της Νίκης Βόλου γιατί ο Βέρτζος δεν το πανηγύρισε και όλοι πιστέψανε ότι ακυρώθηκε το γκολ. Ακόμα και στο ραδιόφωνο που μετέδιδε τον αγώνα ζωντανά.
  • Η Νίκη πιέζει και είναι καταιγιστική στη συνέχεια. Καταπληκτική ευκαιρία από τον Κοντοδήμο η μπάλα σύριζα από το δοκάρι της Δράμας μετά από σουτ και απόκρουση των αμυντικών της Δράμας.
  • Με τη λήξη του αγώνα η ομάδα χαιρέτησε τον κόσμο της για την παρουσία του και ο κόσμος την ανταπώδωσε με χειροκροτήματα.
  • Ακόμα ένας αγώνας για την ομάδα μας και ένα ταξίδι για τον κόσμο της έφτασε στο τέλος. Επιστροφή με χαμόγελα για την πολύτιμη ισοπαλία σε μια δύσκολη έδρα και απέναντι σε μια καλή και δυνατή ομάδα.