Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Κυριακή 23 Φεβρουαρίου 2014

Αδικία για τους μικρούς της Νίκης Βόλου 1-1 με Κασσιόπη (Φωτογραφίες)

Δώρο την ισοπαλία στην Κασσιόπη έκανε οι μικροί της νίκης Βόλου στο πρωτάθλημα της football league κ19. Καθ όλη την διάρκεια του αγώνα ήταν μπροστά και παίζανε μονότερμα τη φιλοξενούμενη ομάδα που έμοιαζε να τα έχει χαμένα. Αρκετές ευκαιρίες σε όλο το 90λεπτο για την ομάδα μας.
Στο 85' ένα πεντακάθαρο πέναλτι που δε δόθηκε για την ομάδα της Νίκης και στο 88' τελικά ήρθε το γκολ, που το άξιζαν οι μικροί. Ο Σοάρες έκανε μια γλυκιά σέντρα και στη μικρή περιοχή βρέθηκε αμαρκάριστος ο Στρούγγης και με γυριστή κεφαλιά έγραψε το 1-0. Η Κασσιόπη που σε όλο το 90λεπτό δεν έκανε ούτε μια ευκαιρία, στις καθυστερήσεις έκανε μια σέντρα σουτ από το κέντρο, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και ξεγέλασε τον Τερματοφύλακα της νίκης Βόλου Ντιμιτρίεβιτς νομίζοντας ότι θα βγει άουτ την άφησε και αυτή καρφώθηκε στο γάμα του τέρματος γράφοντας το 1-1. Για ακόμα ένα παιχνίδι απαράδεκτη η διαιτησία που εκτός του πέναλτι έκοψε και με ανύπαρκτα οφσάιντ αρκετές φορές την ομάδα μας και άφηνε χωρίς κάρτα τα σκληρά μαρκαρίσματα των αντιπάλων.