Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Κυριακή 9 Μαρτίου 2014

Να περάσει ο επόμενος

Η Νίκη Βόλου συνεχίζει την καταδίωξη της πρωτοπόρου του Βορείου ομίλου Κέρκυρας, μετά και την νίκη που πέτυχε επί του Πιερικού με 1-0.

Οι Βολιώτες μείωσαν την απόσταση από τους Φαίακες στους τρεις βαθμούς και όπως όλα δείχνουν δύσκολα θα χάσει το ένα από τα τέσσερα εισιτήρια για τα μπαράζ ανόδου.

Η Νίκη είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε. Στο 44' ακυρώθηκε γκολ του Ρονκάτο μετά από υπόδειξη του Βραζιλιάνου σε θέση οφσάιντ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να κάνουν το 1-0 στο 72' με κεφαλιά του Ρεπετσά, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Αποστολίδης, Μπιτσάκος, Σοϊλέδης, Ρεπετσάς, Γκότοβος, Μπακάλης, Πινιέιρο (61' Σουλίδης), Μανουσάκης (64' Ισαάκ), Γέσιτς (89' Πιτταράς), Ανιέτε, Ρονκάτο

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Πατσιογιώργος, Λαζαρίδης, Καραγκούνης (57' Μιχαηλίδης), Ντόικιτς (75' Πέικος), Ιορδανίδης, Ίτσιος, Παπατόλιος, Ελευθεριάδης, Μανίκας, Μπρίτο (69' Κέρι), Τσιρλίδης