Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Τρίτη 15 Ιουλίου 2014

Φιλική ήττα από τον Ατρόμητο

Πρώτο δείγμα... θετικό για την ομάδα της Νίκης, η οποία αντιμετώπισε τον Ατρόμητο, μία ομάδα σαφώς πιο έτοιμη απ΄ αυτή.
Ο Ατρόμητος που ολοκλήρωσε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του κι ετοιμάζεται για το πρώτο Ευρωπαϊκό του ραντεβού, έτσι κι αλλιώς συγκαταλέγεται στις top ομάδες της λίγκας.

Παρ΄ όλα αυτά, η Νίκη πάλεψε, προσπάθησε, έτρεξε, μόχθησε κι άφησε πολλές υποσχέσεις για το πρωτάθλημα που αρχίζει σε κάτι παραπάνω από ένα μήνα!
Η Νίκη που μετρά μία μόλις εβδομάδα προετοιμασίας, η Νίκη που μόλις σήμερα το πρωί ανέβηκε στα Χάνια, η Νίκη που οι παίκτες της τώρα γνωρίζει ο ένας του άλλου το... μικρό του όνομα, η Νίκη που ακόμα δεν έχει ολοκληρώσει τις μεταγραφικές της κινήσεις.
Οπωσδήποτε η εμπειρία των παικτών του Ατρομήτου, από μόνη της έκανε την διαφορά, κάτι που φάνηκε στις φάσεις των δύο τερμάτων που δέχθηκε η ομάδα μας...
Ο Τάτος με κεφαλιά δεν συνηθίζει να σκοράρει, κάτι που το έκανε κόντρα στην Νίκη νωρίς - νωρίς, μόλις στο 9΄ λεπτό της αναμέτρησης. Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Γιαννούλης, που εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία του Αργύρη με τον τερματοφύλακα Γεωργακόπουλο.
Όσο για τις φάσεις του παιχνιδιού, οι περισσότερες ανήκουν στον Ατρόμητο που ειδικά στο α΄μέρος, θα μπορούσε να είχε πετύχει κι άλλα τέρματα, αλλά υπήρχε ο... Ταΐρης, που είπε όχι σε τρεις τουλάχιστον περιπτώσεις.
Στο β΄ μέρος η Νίκη περισσότερο αποφασιστική και ειδικά στο πρώτο 15λεπτο, έκλεισε τον Ατρόμητο στα καρέ του, δίχως να καταφέρει να σκοράρει.
Έπαιξε με πάθος όμως, πίεσε και δυσκόλεψε ιδιαίτερα τους αντιπάλους της.
Οι συνθέσεις:
Νίκη Βόλου (Β. Φλουτ)
1ο ημίχρονο: Ταΐρης, Τσουκάνης, Παπουτσογιαννόπουλος, Καρασαλίδης, Ίβενς, Μπιτσάκος, Κοτσαρίδης, Μουζακίτης, Καλλέργης(32' Τζιώρας), Γιαννιτσάνης, Σταμπολζίεφ
2ο ημίχρονο:Γεωργακόπουλος, Αργυρίου(74' Γιώτας), Καντούτσης, Ίβενς (60' Μαχλελής), Αργύρης, Κυζιρίδης, Μέτσε, Γιαννιτσάνης(60' Σκούρτης), Κορέτα, Νικλητσιώτης, Τζιώρας
Ατρόμητος (Γ. Παράσχος):
1ο ημίχρονο: Μπάρκας, Κυβρακίδης, Κούρος, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Μπάλλας, Γκαρσία, Μπρίτο, Τάτος, Καραμάνος, Γεωργίου
2ο ημίχρονο: Γκορμπούνοφ, Αλμπέρτο, Φάμπιο, Ναπολεόνι, Ούμπιντες, Γιαννούλης, Δημούτσος, Θέος(79' Λημνιός), Νάστος, Παπασπύρου, Ταβλαρίδης