Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Τρίτη 26 Φεβρουαρίου 2013

Μεγάλη νίκη για τα κορίτσια της Νίκης Βόλου μέσα στη Λαμία επι της Φθίας με 0-3 σετ

Νικηφόρα και με φόρα πέρασε απο την Λαμία η γυναικεία ομάδα της ΝΙΚΗΣ στο παιχνίδι του σαββάτου 23-2-2013 που διεξήχθη στο Χαλκιλοπούλειο στις 20.00 αντι στις 19.00 λόγω αγώνα μπάσκετ.
Με εξαιρετική τη Δέσποινα Ντάιμου 21/38 τελειωμένες επιθέσεις και......7μπλοκ απο την Πατρίτσια Παππά.
Απο το πρώτο σετ, έδειξε η ΝΙΚΗ τις προθέσεις της και χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο το τέλειωσε με 12-25 σε 16΄.
Η ίδια εικόνα και στο δεύτερο σετ όπου αντικαταστάθηκαν οι Παππά,Κολοβού,Παντέκη με Τρυπίλα,Σύρου,Βλαχάκη αντίστοιχα και έτσι τέλειωσε και το σετ υπέρ υης ΝΙΚΗΣ με 22-25 28΄.
Στο τρίτο σετ ήταν μονόλογος για έναν όπου με τα σέρβις της Νασικάς Αφέντου 6 άσοι και με σκορ 0-8 πήραν τη σκυτάλη οι μικρές Άλκηστη Γκιουλέ(ακραία),Χρυσάνθη Σταματίου(διαγώνια)
και τέλειωσαν το σετ και τον αγώνα με 18-25 σε 32΄.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ξανθόπουλος): Παππά, Ντάιμου, Κολοβού, Καπούλα, Αφέντου, Παντέκη, Βλαχάκη,
Σύρου, Τρυπίλα, Γκιουλέ, Σταματίου, Πρασσά(L).