Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

Ηττήθηκαν οι Νέοι Αθλητές στον Αλμυρό

Την όγδοη νίκη του στο πρωτάθλημα πήρε σήμερα στο κλειστό του Αμυρού ο τοπικός ΓΣΑ, με σκορ 68-52. Η ομάδα του Θανάση Φλεβάρη ξεκίνηε πολύ εντυπωσιακά καθώς προηγήθηκε 30-12 στο πρώτο δεκάλεπτο κι έκλεισε το ημίχρονο
48-19. Στην τρίτη και τέταρτη περίοδο, οι γηπεδούχοι χαλάρωσαν και οι Νέοι Αθλητές μείωσαν κάπως τη διαφορά. Ο Γιάννης Καραγιώργος πέτυχε 21 πόντους με επτά εύστοχα τρίποντα. Δεκάλεπτα: 30-12, 18-7, 13-15, 7-18

Αλμυρός (Φλεβάρης): Σπύρας 5, Καραγιώργος 21 (7), Κουρκούμπας 6, Ξύδης Χρ. 13 (3), Γκουγκουτούδης 6, Γεροκώστας 11 (1), Διανέλλος 6, Βαλαμούτης, Σινάζος, Παπακωνσταντίνου, Μακρής.
Νέοι Αθλητρές Νίκης (Ζαφειρούδης): Κασαπλέρης 9 (1), Δεμίρης 3 (1), Τσακλάγκανος 11 (2), Καραμανλής 13 (2), Καζεπίδης 3 (1), Βλάχος 6
(2), Βασδέκης 7 (1), Οικονόμου, Σουλιώτης, Θεοδώρου, Αγάλου-Λωρίτης.