Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Πέμπτη 20 Ιουνίου 2013

Απογοητευτική η Νίκη, 4-0 από τον Ηρακλή

Δεν τα κατάφερε η Νίκη Βόλου στο τελευταίο παιχνίδι των Playoff να πάρει τη νίκη γοήτρου και ηττήθηκε με το βαρύ 4-0 από τον Ηρακλή. Η ομάδα στο πρώτο ημίχρονο έχασε σωρεία ευκαιριών αλλά τελικά δέχτηκε πρώτη το γκολ. Ένας Ηρακλής που με 2 ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα του ματς δεν άλλαξε, παρά τις αλλαγές που έγιναν από τη Νίκη Βόλου και με άλλα 2 γκολ η ομάδα του Ηρακλή έκλεισε το παιχνίδι με 4-0.

Το φιλμ του αγώνα:
1ο ημίχρονο
2' Σουτ από τον Πιτταρά περνάει ψηλά άουτ
5' Σουτ του Κυριάκου έξω από την περιοχή περνάει λίγο άουτ
6' Σέντρα-σουτ του Λαλίν, στα χέρια του Χουάντερσον
8' Σουτ του Κυριάκου, μπλοκάρει ο Χουάντερσον
15' Σέντρα του Τάντιτς για τον Τζιώρα, προλαβαίνει τελευταία στιγμή ο Χουάντερσον.
18' Ευκαιρία για τη Νίκη Βόλου. Πολιορκία στα καρέ του Ηρακλή, με τον Τάντιτς να πιάνει ένα γυριστό σουτ και τον Χουάντερσον να μπλοκάρει.
20' Μπαλιά του Κυριάκου στον Ουέλινγκτον, ο οποίος τελευταία στιγμή δεν προλαβαίνει να πλασάρει τον τερματοφύλακα του Ηρακλή, με την μπάλα να περνάει άουτ.
26' Σουτ του Σιατραβάνη από μακριά, περνάει ψηλά άουτ
27' Κακή εκτέλεση φάουλ από τον Ουέλινγκτον, περνάει ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον
35' Ευκαιρία για τη Νίκη, ο Τζιώρας δεν πιάνει καλά την κεφαλιά μετά από κόρνερ.
36' ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Πάσα του Σιατραβάνη στον Κιρόφσκι, τον βγάζει τετ-α-τετ με τον Καρακούτση και δεν δυσκολεύεται να τον περάσει και να κάνει το 1-0
40' ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Ο Παληγεώργος με διαγώνιο σουτ έξω από την περιοχή, στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Καρακούτση
43' Σουτ του Κιρόφσκι έξω από την περιοχή, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Καρακούτσης
2ο ημίχρονο
46' Σέντρα του Λαλίν από δεξιά, με τον Φλίγκο από το ύψος της μικρής περιοχής
να σουτάρει ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Χουάντερσον.
48' Κεφαλιά του Κιρόφσκι μετά από σέντρα, περνάει άουτ
51' Δυνατό σουτ του Κυριάκου έξω από την περιοχή, περνάει πάνω από το δεξί δοκάρι του Χουάντερσον
55' Γύρισμα του Κοντοδήμου στην μικρή περιοχή του Ηρακλή, κάθετα στην εστία, με τους αμυντικούς του Ηρακλή να απομακρύνουν σε κόρνερ.
56' Σουτ του Παπαδόπουλου έξω από την περιοχή, περνάει ψηλά άουτ
57΄Πέναλτι για τον Ηρακλή
59' ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Ο Κιρόφσκι εκτελεί το πέναλτι και κάνει το 3-0
63' Αδύναμο γυριστό σουτ του Φλίγκου, μπλοκάρουν οι αμυντικοί του Ηρακλή
70' Ο Αλεξίου νίκησε σε τετ-α-τετ τον Καρακούτση και ο Ψιάνος αποσοβεί ακόμα ένα τέρμα για τον Ηρακλή διώχνοντας σε κόρνερ
71' Εκπληκτική απόκρουση του Καρακούτση μετά από σουτ του Αλεξίου από κοντινή απόσταση
73' Άστοχο σουτ του Λαλίν μέσα από την περιοχή, περνάει άουτ
77΄ Σέντρα-σουτ του Κοντοδήμου, στα χέρια του Χουάντερσον
79' Κεφαλιά του Κυριάκου περνάει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χουάντερσον
81' Ωραίο γύρισμα του Τάντιτς στον Λαλίν στην περιοχή του Ηρακλή, το σουτ του οποίου αποκρούει ο Χουάντερσον
85' ΔΟΚΑΡΙ για τη Νίκη. Δυνατό σουτ του Φλίγκου έξω από την περιοχή, τραντάζει την οριζόντια δοκό
86' Σουτ του Παπαδόπουλου μετά από γύρισμα του Φλίγκου, διώχνει μπλοκάρει στα πόδια αμυντικών του Ηρακλή
87' Κεφαλιά του Φλίγκου περνάει ελάχιστα άουτ.
88' Κεφαλιά του Χατζή στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Φλίγκος σουτάρει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
91' Σουτ του Λαλίν μέσα στην περιοχή, μπλοκάρει σε πόδια αμυντικών
92'ΓΚΟΛ για τον Ηρακλή. Ο Αλεξίου σε τετ-α-τετ με τον Καρακούτση, κάνει το 4-0
Οι συνθέσεις:
Ηρακλής (Σίνισα Γκόγκιτς): Χουάντερσον, Παπαστεριανός, X. Παληγεώργος, Κραγιόπουλος, Φερνάντεζ, Βουτσιάς (63' Γεωργίου), Γ. Παληγεώργος (61' Τροίρης), Σιατραβάνης, Σαράφογλου, Κιρόφσκι (68' Αλεξίου), Θόρια.
Νίκη Βόλου (Απόστολος Χαραλαμπίδης): Καρακούτσης, Ψιάνος, Χατζής, Κοντοδήμος, Πιτταράς, Πορτουλίδης, Τζιώρας (46' Παπαδόπουλος), Λαλίν, Κυριάκος, Τάντιτς, Ουέλινγκτον (46' Φλίγκος).
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τζήλος (Λάρισας)
ΒΟΗΘΟΙ: Νατσιούλας (Λάρισας), Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Τροίρης - Καρακούτσης