Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Κυριακή 30 Μαρτίου 2014

Επιστροφή στις νίκες για τα κορίτσια της Νίκης Βόλου

Νίκη με ανατροπή στο τέλος του ματς για τα κορίτσια της Νίκης Βόλου στο μπάσκετ. Στο πρώτο 10λεπτο η Νίκη δεν μπήκε καλά και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 9-14. Στο δεύτερο 10λεπτο όμως μπήκε πολύ δυνατά και με πολύ καλή άμυνα και έχοντας την...
...Καζατζίδου σε πολύ καλή μέρα, (πέτυχε 26 πόντους στο ματς) και έκανε την ανατροπή κλείνοντας το ημίχρονο με 22-19. Στο τρίτο 10λεπτο τα κορίτσια της Νίκης πάλεψαν και κράτησαν την πρωτοπορία στο σκορ με 32-30. Στο τέλος η Καρδίτσα προσπάθησε να κλέψει το ματς αλλά δεν τα κατάφερε αν και βρέθηκε μπροστά με 4 πόντους. Τελικά το ροζ φύλλο αγώνα πήραν τα κορίτσια της Νίκης Βόλου με 45-40 και δέχτηκαν το χειροκρότημα του κόσμου που βρέθηκε στο κλειστό.
Ακολουθούν δύο πολύ σημαντικά παιχνίδια για την ομάδα της Νίκης Βόλου, στην προσπάθεια που κάνει για την άνοδο. Δυο εντός έδρας παιχνίδια που θα κρίνουν πολλά με Ολυμπιάδα Λάρισας και Αίολο Τρικάλων.

Τα δεκάλεπτα: 9-14, 22-19, 32-30, 45-40

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Μιχαηλίδου 2, Καζαντζίδου 26 (2), Παύλου 6, Μυριντζή 5, Μπράφου 1, Πλατανιώτη 2, Χρήστου 3, Ματθαιαδάκη, Στρίγγου

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Ναούμ): Μπασμανίδου 7, Μπαλτά, Κωστοπούλου 4 (1), Λούγκη 2, Χαρίση 7, Νικολάου 4, Κουτσώνη 16