Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Σάββατο 25 Οκτωβρίου 2014

Νίκη με 3-1 για την Κ 15!

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η ομάδα Κ 15 της Νίκης Βόλου, όπου στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League, κέρδισε με 3-1 τον ΠΑΣ Γιάννενα στο γήπεδο του Ριζομύλου.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 24΄ λεπτό, όμως λίγο μετά ο Σιώμος ισοφάρισε για τους νεαρούς "κυανόλευκους", οι οποίοι πέτυχαν την ολική ανατροπή στο 40΄ λεπτό με ένα γκολ του Ξηροκώστα.
Καθοριστική πάντως ήταν η συμβολή του τερματοφύλακα της Νίκης Ράπτη, που απέκρουσε πέναλτι των φιλοξενουμένων, όταν το σκορ ήταν ισόπαλο 1-1!
Αν οι Γιαννιώτες πετύχαιναν το γκολ, ίσως το τελικό σκορ να μην ήταν αυτό που είχαμε σήμερα.
Το α΄μέρος λοιπόν τελείωσε με την Νίκη Βόλου να είναι μπροστά στο σκορ με 2-1...
Στο β΄ μέρος η Νίκη μπήκε και πάλι δυνατά, έχοντας φυσικά και την ψυχολογία με το μέρος της.
Μάλιστα οι παίκτες της Νίκης στο 81'  λεπτό, πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Ρακή, που έγραψε το τελικό 3-1.
Με τον τρόπο αυτό, η ομάδα Κ 15 της Νίκης Βόλου, πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα!