Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Σάββατο 6 Δεκεμβρίου 2014

Θρίαμβος για την Κ 15 μέσα στην Βέροια!

Αμέσως μετά τον θρίαμβο της Βέροιας!
Τα τρομερά μωρά της Κ 15 πέρασαν θριαμβευτικά από την Βέροια, κερδίζοντας την αντίστοιχη τοπική ομάδα με σκορ 2-1!
Οι νεαροί "κυανόλευκοι" ήταν ανώτεροι σε όλο το διάστημα της αναμέτρησης, στην οποία μπήκαν από την αρχή πολύ δυνατά.
Μόλις στο 12΄ ο Ξηροκώστας είχε την πρώτη μεγάλη στιγμή για την ομάδα μας, η οποία έ3χασε σπουδαία ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 22΄ με τον Τσιανάκα.

Μάλιστα ο διαιτητής (από την Βέροια το διαιτητικό τρίο) αρνήθηκε πέναλτι μαρς στην Νίκη στο 37΄, σε ανατροπή του Χάνου μέσα στην περιοχή των γηπεδούχων.
Τελικά στο 40΄ ο Σιώμος με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής άνοιξε το σκορ!
Το 0-1 ήταν το σκορ ημιχρόνου, με την Νίκη να βγαίνει πάλι πολύ δυνατά και στο β΄ μέρος.
Έτσι δεν άργησε να γίνει το 0-2, αφού ο Σιώμος και πάλι "χτύπησε" για δεύτερη φορά στο 60΄ της αναμέτρησης.
Οι γηπεδούχοι το μόνο που μπόρεσαν ήταν να μειώσουν το σκορ στο 70΄ λεπτό, όταν ο διαιτητής ανακάλυψε πέναλτι, το οποίο όμως σε πρώτη φάση απέκρουσε ο τερματοφύλακας Ράπτης, στην επαναφορά όμως οι γηπεδούχοι σκόραραν.
Το τελικό 2-1 για την Νίκη, ανέβασε την ομάδα μας στην 4η θέση της βαθμολογίας της Super League στο πρωτάθλημα Κ 15!
Η Νίκη αγωνίστηκε με τους Ράπτη, Χάνο, Λάμπο, Δημουλά, Αποστολίδη, Κουτσούκη, Δημητρίου, Χρηστίδη (55΄ Κουκουτή), Τσιανάκα, Ξηροκώστα και Σιώμο (75΄ Βλάχο).