Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Τρένο η Κ 20 πήρε και την Καλλονή

...Τρένο η Κ20 της Νίκης "πάτησε" και την Καλλονή (3-1)Η μεγάλη νίκη ήρθε μάλιστα με ανατροπή καθώς η Καλλονή έκανε το μοιραίο λάθος να προηγηθεί στο 9ο λεπτό με πλασέ του Αγριμάκη για να απαντήσει ο Ξιόμπλιος με κεφαλιά δύο λεπτά αργότερα. Από εκεί και πέρα η παράσταση ήταν για ένα ρόλο, καθώς η βολιώτικη ομάδα επιβλήθηκε πλήρως στον αγωνιστικό χώρο.

Η Κ20 της Νίκης συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της, με θύμα της αυτή τη φορά την Καλλονή. Οι παίκτες του Παντελή Βαρβέκη έχουν αφηνιάσει και πετυχαίνουν τη μία νίκη μετά την άλλη. Έτσι η τριάρα επί της νησιώτικης ομάδας ήρθε να κάνει πέντε τις σερί νίκες, ανεβαίνοντας ταυτόχρονα την ομάδα στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Στο 24ο λεπτό ο Στρούγγης πήρε το ριμπάουντ από το δοκάρι που είχε ο Σωτηράκος και με κοντινό σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Η κυριαρχία συνεχίστηκε και στο υπόλοιπο χρονικό διάστημα του 1ου ημιχρόνου με την ομάδα του Παντελή Βαρβέκη να χάνει σπουδαία ευκαιρία να καθαρίσει το παιχνίδι στο 37', όταν ο Σιώμος από καλή θέση και χωρίς πίεση δεν σημάδεψε σωστά με το κεφάλι, στέλνοντας την μπάλα άουτ.
Στο δεύτερο σαρανταπεντάλεπτο η Νίκη συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες και να χαρίζει όμορφο ποδοσφαιρικό θέαμα στους φιλάθλους που βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου των Καναλίων. Το νικηφόρο αποτέλεσμα επισφραγίστηκε στο 70ο λεπτό όταν ο Πάσχος έγραψε το τελικό 3-1.
Οι συνθέσεις:
Κ20 Νίκη Βόλου (Π. Βαρβέκης): Γρηγοριάδης, Γεωργατζής, Μπλούχος (85' Σουάρες), Στρούγγης, Σωτηράκος, Πέτσης, Καρακώστας (55' Νιαώτης), Ποζατζίδης, Σιώμος (68' Πάσχος), Τσιάκος, Ξιόμπλιος
Κ20 Α.Ε.Λ. Καλλονής: Παπάζογλου, Αγριμάκης, Τριανταφύλλου, Γαζιτζόγλου, Χιούκαρης, Γιώργου, Ξύδας, Σοφιαννής, Κροτσίδας, Λαμπράκης, Γκαμάγκας
πηγή: GOALPOST