Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

Με... 5άρα ξεκίνησε η ημέρα!

Τα χαρμόσυνα μηνύματα όσον αφορά την σημερινή διπλή "μάχη" με την Κασσιόπη, ήρθαν από το πρωί: Η Κ 20 της Νίκης Βόλου συνέτριψε με 5-1 την αντίστοιχη ομάδα της Κασσιόπης!
Η ομάδα του Παντελή Βαρβέκη, πλαισιωμένη με παίκτες από την πρώτη ομάδα όπως ο Μέτσε, ο Αναστασόπουλος, ο Αργυρίου, ο Σωτηράκος, βεβαίως και ο Γεωργατζής, δεν άφησε κανένα περιθώριο στους "Φαίακες" που από το α΄ 45λεπτο ήταν πίσω στο σκορ με 3-0...

Στο 17΄ λεπτό ο Αναστασόπουλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι άνοιξε το σκορ για τους "κυανόλευκους", που στο 26΄ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Αργυρίου.
Με την λήξη σχεδόν του ημιχρόνου ο Αναστασόπουλος πέτυχε το 3-0 και ουσιαστικά το παιχνίδι τελείωσε εκεί.
Πάντως οι Κερκυραίοι στο 52΄ μείωσαν το σκορ με τον Ζαγούρη, όμως η Νίκη "όπλισε" και πάλι...
Ο Ξιόμπλιος στο 75΄ λεπτό έγραψε το 4-1 και στο 81΄ ο Αργυρίου διαμόρφωσε το τελικό 5-1 για την ομάδα μας.
Η ομάδα Νέων λοιπόν έδειξε τον δρόμο...

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
Νίκη Βόλου Κ20 (Π. Βαρβέκης): Γρηγοριάδης, Γεωργατζής, Σουάρες, Στρούγγης, Σωτηράκος, Μέτσε, Τσιάκος, Αναστασόπουλος (82' Ποζατζίδης), Ξιόμπλιος (70' Σιώμος), Αργυρίου, Πότσης (55' Πέτσης)
Κέρκυρα Κ20 (Ν. Καμένος): Τριαντάφυλλος, Φωτεινός, Πουλημένος, Ντόρα, Καρβούνης, Τσιάβος, Γαστεράτος, Μπαμιόγλου, Ισέρης, Μαβίλης, Γρηγοράκης