Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

Ήττα με 74-66 στον Λαγκαδά για Νίκη

Πάλεψε, αλλά δεν τα κατάφερε η ομάδα μπάσκετ της Νίκης Βόλου, η οποία έχασε στον Λαγκαδά από τον τοπικό Ερμή με 74-66, για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α2 κατηγορίας ανδρών.
Οι "κυανόλευκοι" του Γιώργου Ζαφειρούδη, προσπάθησαν να πάρουν τη νίκη, την διεκδίκησαν, όμως τα προβλήματα τους λύγισαν και επέστρεψαν στην βάση τους χωρίς το παραμικρό βαθμολογικό κέρδος.
Πλέον τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για την ομάδα μας, ωστόσο αυτή δεν θα τα... παρατήσει και θα παλέψει ως το τέλος για την παραμονή στην Α2.
Στο παιχνίδι του Λαγκαδά, η Νίκη είχε τραγικά ποσοστά ευστοχίας στα περιφερειακά σουτ και το πλήρωσε αυτό...

Το πρώτο 10λεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (15-13), με τη Νίκη να παθαίνει επιθετικό "μπλακ - άουτ" στο δεύτερο και τρίτο 10λεπτο!
Στην τελευταία περίοδο οι "κυανόλευκοι" βελτίωσαν σημαντικά τα ποσοστά τους, όμως ήταν ήδη αργά, αφού δεν κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι.
Οι 19 πόντοι του Μυστηλιάδη που ήταν ο κορυφαίος της ομάδας μας, δεν έφτασαν να χαρίσουν μια σπουδαία νίκη...
Τα 10λεπτα: 15 - 13, 35 - 27 (ημ.), 55- 41, 74 - 66 (τελικό).

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Ζαφειρούδης): Φωσσές, Σαμαράς 3 (1), Μαυρογιάννης 13 (3), Κουτίνας 3 (1), Στάμος 4, Καραγκιολίδης 9 (1), Μαλτέσιος 13, Θεοδωράκος 2, Μυστηλιάδης 19 (3).