Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Σάββατο 6 Ιουλίου 2013

2 στα 2 και πρόκριση για το πόλο της Νίκης Βόλου (Φωτορεπορτάζ)

Την πρόκριση στην Γ' και τελική φάση ανόδου του πρωταθλήματος της Β' εθνικής κλείδωσε η ομάδα της Νίκης Βόλου στο πόλο, με την επιβλητική νίκη απέναντι στον Άρη Θ. με 12-6. Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα η ομάδα του Άρη Θ. έδειχνε ότι δεν θα είχε καμία τύχη απέναντι στη δυνατή ομάδα της Νίκης Βόλου. Το πρώτο οκτάλεπτο τελείωσε με...
...2-0 και το δεύτερο 5-2, κλείνοντας το ημίχρονο με σκορ 7-2. Το τρίτο οκτάλεπτο τελείωσε με τη Νίκη να το κερδίζει 3-1 και το τελευταίο οκτάλεπτο ήταν απλά τυπική διαδικασία για την ομάδα της Νίκης που έκανε επίδειξη δύναμης στο ματς και το τελικό 12-6 έφερε τα χαμόγελα στους παίκτες και στους ανθρώπους της ομάδας, αλλά και στον κόσμο που βρέθηκε εκεί για να στηρίξει την ομάδα.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ-ΑΡΗΣ Θ. 12-6: (2-0, 5-2, 3-1, 2-3)

* Στο ματς που προηγήθηκε η ομάδα του ΝΟΒΑ κέρδισε με 5-6 τον Ιωνικό Ν.

* Η Νίκη Βόλου προκρίθηκε ως πρώτη στον όμιλο της και το δεύτερο εισιτήριο για την Γ' φάση θα παιχτεί μεταξύ του ΝΟΒΑ και του Άρη Θ. στο αυριανό μεταξύ τους ματς. Ο Άρης θέλει μόνον νίκη για να προκριθεί και ο ΝΟΒΑ με νίκη ή ισοπαλία περνάει στην επόμενη φάση. Εκτός επόμενης φάσης έμεινε ο Ιωνικός Ν.