Επικοινωνήστε μαζί μας, στείλτε μας τα άρθρα σας και ότιδήποτε θέλετε να σχολιάσουμε ή να καταγγείλετε στο email: bluewhitepassion@gmail.com

Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Επικράτησαν με 4-1 της Α.Ε 2002 οι νέοι της Νίκης Βόλου

Με το ευρύ 4-1 επικράτησαν χθες (23/10) οι Νέοι της Νίκης, της Α.Ε 2002 σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο της Κάτω Γατζέας. Οι “κυανόλευκοι” που ήταν αρκετά ορεξάτοι, άνοιξαν το σκορ στο 25' με μακρινό, δυνατό σουτ του Πέτση. Νωρίτερα το συγκρότημα του Παντελή Βαρβέκη είχε...
...χάσει πέναλτι με τον Γεωργατζή. Λίγο πριν από τη λήξη του ημιχρόνου η Αθλητική Ένωση 2002 ισοφάρισε σε 1-1.

Στην επανάληψη οι “κυανόλευκοι” έδειξαν τις επιθετικές τους αρετές. Στο 65΄ο Μπλούχος με διαγώνιο σουτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του. Στη συνέχεια χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες για τη Νίκη και πάλι με τον Μπλούχο στο 68', με τον Τσιάκο στο 70' ενώ ο ίδιος παίκτης σημάδεψε το αντίπαλο δοκάρι τρία λεπτά αργότερα. Τελικά ο Σουάρες με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 3-0 για την ομάδα του ενώ ο Δημιτρίεβιτς sto 82' διαμόρφωσε το τελικό 4-0, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.

Σύνθεση Νίκης: Δημητρίεβιτς (85' Πύλος), Στατήρας (80' Κελεσίδης Ξεν.), Αγγελής, Σπυριδάκης, Ράπτης, Μέτσε (70' Ταμπάκου) Γεωργατζής, Μπλούχος (70' Παπάζογλου), Σιφνιώτης (45' Τσιάκος), Πέτσης (68' Κελεσίδης Χρ.), Σουάρες (75' Λαρίσης)